Перший етап - Підготовка поверхні для укладання плівкового покриття, що виготовляється італійською фірмою FLAGPOOL. Поверхні стін і дна басейну повинні бути досить твердими без вибоїн, раковин і опуклостей. Заставні деталі повинні бути оснащені фланцевими ущільненнями і встановлені врівень з внутрішніми поверхнями басейну з дотриманням горизонтального і вертикального рівнів. При наявності на стінах або дні басейну опуклостей необхідно провести шліфовку поверхні, у випадку з вибоїнами і раковинами потрібно зашпаклювати поверхню з умовою гарного зчеплення шпаклювального матеріалу з основою. У разі якщо поверхню неможливо привести до потрібного вигляду даними операціями, необхідно зробити вирівнюючий шар необхідної товщини і міцності.

Внутрішні кутові грані басейну повинні бути виконані з якісних матеріалів, що мають достатню міцність. У разі вирівнювання бортика, вирівнюючий шар розчину повинен щільно прилягати до основи без тенденції до подальшого відшарування від основи у разі впливу зовнішніх факторів.

При закладенні заставних елементів виникають ситуації коли площина фланця заставної деталі заглиблена щодо внутрішніх поверхонь басейну, в цьому випадку необхідно провести видалення вирівнюючого шару або бетону з поверхні фланця з поступовим переходом до внутрішньої поверхні басейну. Ширина зони видалення напряму залежить від глибини залягання фланця заставної деталі при цьому краще той варіант при якому ухил найменший.

У разі реконструкції старих плавальних басейнів або басейнів оброблених плиткою, в яких виникли проблеми з гідроізоляцією, можливе укладання плівки безпосередньо на плитку. Єдина умова в цьому випадку необхідно уникнути відшарування плитки. Якщо виникають сумніви з приводу надійності кріплення плитки краще зробити її демонтаж з подальшим вирівнюванням внутрішніх поверхонь басейну. Також при присутності в чаші заставних елементів, не обладнаних фланцевими сполуками необхідно встановити їх з дотриманням наступних вимог: фланець повинен герметично стикуватися з заставною деталлю, мати гвинтове з'єднання з глухими отворами в закладному фланці і наскрізні отвори в притискному фланці, також необхідно мати прокладку, виконану з хлоростійкої гуми. Фланці для уникнення корозії необхідно виконувати з нержавіючої сталі або пластмаси.

Другий етап - Укладання кріпильної смуги і підкладки з нетканинного матеріалу. Кріпильна смуга являє собою металеву стрічку зазвичай довжиною 2 метри шириною 5-8 сантиметрів і товщиною 2 міліметри, на яку з одного боку нанесено пластикове покриття, до якого надалі приварюється плівкове покриття. Кріпильна смуга прикріплюється до поверхні басейну за допомогою шурупів, загвинчують у встановлені раніше пластикові дюбелі. Частота засвердлювання в середньому становить від 10 до 15 сантиметрів між шурупами. Смуга укладається в щільну або на деякій відстані від внутрішнього верхнього кута стінки басейну на його верхній грані. У разі неможливості укладання смуги стандартним чином (наприклад, коли стінка басейну є стіною приміщення або в разі, коли небажано порушення обробки бортика басейну) можливе кріплення її до внутрішньої грані кута або безпосередньо до вертикальної поверхні стін басейну.

Якщо дно басейну має складну форму (круті схили або багаторівневу структуру) необхідно проводити кріплення смуги і на дні. Місце укладання смуги на дні визначається виходячи з наступної умови - необхідність запобігання зрушення донних листів плівкового покриття в процесі заливки басейну водою з подальшим утворенням складок на них. В основному кріплення смуги на дні басейну здійснюється у верхній точці ухилу, при необхідності кріпильна смуга укладається і в нижній позначці ухилу. У разі пірамідального пристрою дна басейну кріпильна смуга укладається по всіх гранях, що прилягають до стінок басейну. Коли структура дна басейну має ступінчасту форму, укладання смуги здійснюється тим же чином, як і на стінках басейну.

Якщо в конструкції басейну присутні бетонні сходи, то для влаштування плівкового покриття на сходах найбільш доцільно застосовувати кріпильний куточок. При укладанні кріпильної смуги або кріпильного куточка необхідно домогтися такого розташування кріпильних елементів, при якому буде можливо закріплення плівкових листів сходів з натяжкою. При такому підході практично всі кутові грані будуть закриті кріпильними елементами, внаслідок чого краще застосовувати кріпильний куточок, бо він дозволяє скоротити частоту засвердлювання при закріпленні до основи.

Найбільш складним є укладання кріпильної смуги в разі, коли поверхні басейну мають заокруглення при чому, чим менше радіус кривизни, тим більш трудомісткий процес. Коли необхідно повторити викривлену грань кута потрібно зробити надрізи, з подальшим видаленням або вставкою частин кріплення смуги при цьому різко збільшується витрата кріпильної фурнітури.

Укладання підкладки з нетканого матеріалу переслідує в собі кілька цілей але, напевно, основна мета це запобігти безпосередньому контакту плівкового покриття і бетонної основи з подальшим стиранням плівки в процесі експлуатації басейну. Перед укладанням нетканого матеріалу необхідно очистити поверхні басейну від сміття. Закріплення підкладки на стінах басейну здійснюється шляхом затиснення її між кріпильною смугою і бетонною основою при цьому нижній кінець листа підкладки вільно звисає. При укладанні листів підкладки необхідно домогтися того, щоб на стиках листів не відбувалося накладення або розходження їх, а також утворення на них складок.

У деяких складних випадках можлива наклейка листів підкладки до стін басейну, при цьому віддається перевага тим клеям, які при застиганні мають еластичну структуру.

На дні листи підкладки укладаються вільно. У разі складної будови дна басейну підкладка закріплюється стандартним чином, що запобігає зрушенню листів з нетканого матеріалу.

При наявності в чаші басейну заставних елементів необхідно виконати в листах підкладки отвори, що відповідають розмірам фланцевих з'єднань закладних деталей, таким чином, щоб після при стисненні  плівкового покриття матеріал підкладки не потрапляв у площину фланця.

У випадках укладання підкладки на складні структури, такі як сходи або виступи, можливе застосування термозахистних матеріалів, що запобігають підгоранню листів підкладки при зварюванні плівкового матеріалу до кріпильної смуги, при цьому віддається перевага матеріалам, які мають невелику товщину і гарну пластичність, наприклад самоклеюча фольга.

Третій етап - Укладання плівкового покриття італійської фірми FLAGPOOL.

При обробці басейну плівковим покриттям необхідно докласти максимум акуратності, дотримуватися чистоти поверхонь, що зварюються, намагатися правильно виробляти розкроювання матеріалу з міркувань економії матеріалу, дотримання технології укладання плівки і естетичного вигляду плівкового покриття басейну. При виконанні робіт з укладання плівки необхідні наступні інструменти - зварювальний апарат з можливістю регулювання температури повітряного струменя, комплектом насадок з різною конфігурацією нахилів струменя щодо зварювального апарату і шириною повітряного потоку, притискний силіконовий валик для прокатки зварюваних швів, лінолеумний ніж, добрі ножиці, металева щітка для зняття нагару зі зварювального апарату, відбиття з фарбувальної шнурки, металева лінійка максимальної довжини.

Сварка листів плівкового покриття здійснюється шляхом нагрівання поверхонь, що зварюються гарячим повітрям. При цьому температура останнього регулюється в залежності від температури навколишнього повітря, швидкості зварювання, складу матеріалів (плівка-плівка, плівка - кріпильна смуга), напруги в електромережі. При сильних коливаннях напруги електромережі необхідно дуже ретельно стежити за рівномірністю розігріву поверхонь, що зварюються, бо через перепади напруги знижується або підвищується температура повітряного потоку. В процесі виробництва зварювальних робіт необхідно ретельно стежити за станом поверхні насадки фена таким чином, щоб на ній не утворювався нагар, для видалення якого використовується щітка з металевою щетиною.

Виробництво робіт з укладання плівкового покриття для досягнення найкращого результату необхідно проводити при температурі не менше + 15 градусів до того ж, чим вище температура повітря, тим краще буде кінцевий результат. Зазвичай в першу чергу розкладаються донні аркуші плівкового покриття. Листи укладаються внапусток 5-8 сантиметрів і відступом від стінки басейну 1-2 сантиметри. Якщо дно басейну має складну будову необхідно виробляти кріплення плівки таким чином, щоб не відбувалося переміщення її вниз нахилом при заповненні басейну водою. Величина відступу для створення натягу залежить від глибини басейну, чим більше глибина, тим більше відступ. Сварка листів плівки безпосередньо у внутрішніх кутах басейну проводиться на самому останньому етапі зварювальних робіт. Пристрій внутрішнього кута плівковим покриттям проводиться таким чином: частина вертикально закріпленого листа, яка лежить в горизонтальній площині дна вигинається по бісектрисі вгору, таким чином, досягається стан при якому весь лист важить без зморшок і складок, далі вигин загинається до площини дна, на вигин креслиться лінія паралельна бісектрисі на відстані 5-10 сантиметрів, по лінії проводиться розріз плівки, далі проводиться зварювання внутрішньої поверхні вигину та інших швів.

Після виконання зварювальних робіт необхідно перевірити якість всіх швів на наявність дефектів. При влаштуванні плівкового покриття на складних конструкціях, таких як бетонні сходи, різноманітних виступах тощо, необхідно листи плівки натягувати перед їх закріпленням, бо на цих поверхнях не робиться відступ для натягу. Після зварювання всіх швів необхідно обробити їх ущільнювачем швів. Ущільнювач швів являє собою рідку масу, що твердне на відкритому повітрі, такого ж кольору, як і плівкове покриття, яка після застигання залишається еластичною. Ущільнювач швів застосовується для додаткової герметизації швів. Ущільнювач швів наноситься за допомогою спеціальної маслянки на стик листів плівкового покриття. Перед застосуванням ущільнювача необхідно очистити поверхню від усіх забруднень. При проходженні вертикальних швів бажано проводити нанесення ущільнювача, починаючи від верхнього краю до низу. Після нанесення ущільнювача швів необхідно дати йому затвердіти перед заливкою води мінімум 30 хвилин.

Четвертий етап - наповнення басейну. Для найкращого результату заповнювати басейн рекомендується теплою водою до того ж, чим вище температура води, тим краще ефект. Максимальна температура води не повинна перевищувати 40 градусів. Спочатку басейн необхідно наповнити на 30-40 сантиметрів, після цього необхідно встановити відповідні фланці закладних елементів. Установка фланців з подальшим утворенням отворів в плівковому покритті повинно здійснюватися тільки після наливу води і натягу вертикальних листів плівки. Після установки фланців і декоративних елементів закладних деталей проводиться наповнення басейну водою до нормального рівня.

При укладанні плівкового покриття на дно басейну з великими ухилами бажано для досягнення найкращого результату дати плівці вилежатися. Перед виконанням робіт зі зварювання листів плівки зварювальні поверхні необхідно очистити від будь-яких забруднень. Безпосередньо перед проваркою шва необхідно провести закріплення листів плівки між собою шляхом прихватки - швидкого і неповного нагріву маленької ділянки обох листів плівки з наступним стисканням місця прихватки. Метод прихватки дозволяє запобігти зміні положення між собою зварювальних листів плівки. Якщо в процесі зварювання листи плівки змінять своє початкове положення можливе утворення складок, які можуть і не зникнути після заповнення басейну водою. Після укладання плівкового покриття на дні басейну проводяться роботи по розвішуванню аркушів плівки на стіни басейну.

Укладання листів плівки на стіни басейну здійснюється шляхом приварки її до кріпильної смуги. Листи плівкового покриття розвішуються по схилу з перекриттям 5-8 сантиметрів для вертикальних швів і 15 сантиметровим напуском для шва дно - стіна, стіна - стіна в кутку. Перед проваркою швів також необхідно застосовувати метод прихватки матеріалів. Особливу увагу необхідно приділити якості вертикального шва при переході з площини стіни на площину дна. При влаштуванні шва стіна - дно необхідно передбачити влаштування ефекту розтяжки листа плівки в горизонтальній площині, для цього необхідно зрушити по площині дна на 3 сантиметри від стінки басейну лист плівки закріплений на ній.

Вимоги до поверхні ванни басейну (при обробці плівкою)

  1. Поверхня повинна бути рівною, без вибоїн і напливів (шорсткість поверхонь не більше 2 мм).
  2. Борт басейну повинен бути досить міцним (при свердлінні 3-4 см від внутрішнього краю чаші не повино відбуватися відколів).
  3. Вирівнюючий шар повинен мати гарну адгезію до бетону.
  4. Кути сполучення: стіна - стіна, стіна - дно витримувати кут 90 гр. (Крім місць перепаду на дні)
  5. Відхилення по вертикальній площині не більше 2 -3 мм.
  6. Всі заставні елементи повинні мати фланцеві з'єднання.
  7. Фланцеві з'єднання встановлюються в одну площину з чистою поверхнею чаші басейну (необхідно для щільного прилягання відповідної частини закладного елемента).
  8. Необхідно витримувати відстань від кутів стін і дна до заставної деталі не менше 30 см.
  9. Облицювання плиткою борту басейну проводитися після укладання плівкового покриття.
  10. Для уникнення утворення складок і бульбашок на плівці, а в подальшому і порушення гідроізоляційних властивостей плівкового покриття, необхідно забезпечити захист чаші від грунтових вод. Заставні елементи встановлюються після виконання перерахованих вище вимог.